Lastelaagrid

2018 jätame laagri vahele.
Kogume uusi mõtteid ja toredaid kohti maakonnast.

2017 suvel tuleb lastelaager Tusti külamajas. 20.08-22.08.17

Ootame lapsi vanuses 7-13 aastat toredasti aega veetma ilma nutiseadmeteta.

Täiendav info Epp   tel: 5880 2462

 

 

2016 aasta  ei toimunud laagrit.

2015 aasta lastelaager on selleks korraks läbi – oli tore laager. Uus laager juba järgmine suvi Viljandimaal.

Lastelaagrite ajalugu

Aastal 2015 toimus laager Halliste vallas Rimmu külas 28 – 30 juulini, osales 12 last nii Viljandi linnast kui ka Halliste vallast. Enne laagrit olime teinud sisutiheda programmi, et kogu laagri aeg oleks organiseeritud ja toimuksid erinevaid tegevused. Esimesel päeval see programm toimis – lapsed said erinevaid mänge mängides omavahel tuttavaks, tegid sporti ja meisterdasid.
Õhtul veetsime mõnusalt aega jõe ääres ja siis ühtäkki tuli naabrimees jõe äärde – võttis oma õnge ja rohkem ei olnud lastele vajagi – nad olid õnnelikud, põnevil ning suurem osa ülejäänud laagri ajast veedetigi üllatusi täis Kõpu jõe ääres. Enne peidus olnud külamaja 6 õnge said kõik aktiivse kasutuse osaliseks ja veest saadi kätte palju kalakesi.
Selgus, et meie laagri laps Ron on väga hea kalamees – ta aitas voolida parajaid saipalle õnge otsa; ütles, millal õng vette panna ja veest võtta, selgemaks said kalaliigid – super maapoiss !
Samuti ilmusid ühtäkki jõe peale pilliroost tehtud laevukesed, mida lapsed kiiresti Anneli Pälsingu juhendamisel tegema asusid. Laevukeste võidusõidud ei tahtnud kuidagi lõppeda – kelle paat on kiirem või püsib kauem vee peal jne. Ja millised kivid, kärestikud seal jões veel leidusid – super seiklusrada ja ujumiskoht !
Veel jäid laagrist meelde lõkke süütamine, paduvihmas hullamine, takjate loopimine, küpsise tordi valmistamine, veskimaja maketi valmistamine jne.
Täname Annelit ja kogu külarahvast, kes olid kaasas laagrit korraldamas. Samuti innustame teid ennast järgmisel aastal laagrit tegema – teil on selleks kõik võimalused olemas – tegevusi pakkuv ümbruskond, aktiivne külarahvas ja ilus külamaja. Laagrile minev eelarve oli minimaalne – loodame, et sassi läinud kalaõnge tamiilide väljavahetamine ei teinud ka külamaja eelarvesse suurt kulu.

Aastal 2014 toimus laager „Õpetlikud suvepäevad 3“ Karksi vallas, Tuhalaane Külamajas. Päevadesse mahtus meisterdamist taaskasutavatest ja looduslikest materjalidest, sprotlikke mänge nii toas kui õues. Tutvusime talueluga – kitsed, jänesed, kanad, tegime keraamikat. Paljudel lõppes ja lagas päev ujumisega mõnusas järves; male oli samuti populaarne ja rahvuslikud tantsud said meelde tuletatud.
Lapsed pesid ise oma nõud, koorisid kartulid.
Suured tänud Annelile ja Ennule, kes meie laagri programmi veel mitmekesisemaks muutsid

Laagripiltidega saad tutvust teha siin.

Aastal 2013 toimus lasteaager juba Viljandist väljas pool kaunis Uue- Kariste Rahvamajas, Halliste vallas. Osalejaid oli ka seekord 15 noort, nii Viljandi linnast kui ka Halliste vallast. Kasvatajad jälle Jaanika ja Epp ning seekord uue huvilisena ka Ulvi MTÜ ridadest ja loomulikult ka kohaliku rahvamaja juht Ivi.

Tegevusi jagus kolmeks päevaks – tutvumismängud, ristimine, meisterdamine (valmis imekaunis ja tõetruu Uue-Kariste mõisahoone makett), sportlikud mängud, tutvumine kohaliku eluga jne. Lapsed oli ka ametis köögi abilistena.
Laagri pilte näed siit.
Meist kirjutas ka ajaleht Lõuna- Mulgimaa.  Tekst nähtav siin.
Suur tänu kõigile abilistele !!

Aastal 2012 toimus lastelaager Viljandi linnas päevalaagrina. Osales 15 last Viljandi linnast, kasvatajatena olid omatis MTÜ liikmed Jaanika ja Epp, vabatahtlike abilistena lõid kaasa Brita Siimon ja Lenna Põder.

Laager toimus 6-10 augustini. Päevadesse mahtus meisterdamine, sportlikud mängud, linnas orjenteerumine, tuletõrje külastamine ja palju muud huvitavat.
Vaata pilte siit.